Võitluskunst nii kehale kui vaimule

Treenerid

Sifu Armin Pajula (peatreener)

Kontakt

Telefon
+372 53 426 338
E-Post
pajula [at] wingtsun.ee

Ajalugu

Võitluskunsti maailmaga tegin tutvust umbes kaheteist aastaselt. Rohkemal või vähemal määral olen kokku puutunud järgmiste aladega: karate, kick-box, jiu-jitsu, maadlus. Neist viimasena ja samas ka kõige kauem tegelesin kick-boxiga (ca 6 kuud). Seoses finantsraskustega olin kahjuks sunnitud treeningud pooleli jätma. Võitluskunsti pisikust innustatuna jätkasin treeninguid iseseisvalt. Ajapikku mõistsin, et varasemalt omandatud tehnikate iseseisev õppimine on küllaltki keerukas ilma kõrvalise abita. Jätkasin oma võitluskunsti teekonda raugenud tempos.

2001. aasta sügisel avastasin, et Eestis viiakse läbi Wing Tsun’i treeninguid, mida reklaamiti kui kunsti, millega on tegelenud Bruce Lee. Tema suure austajana sellest infost piisas, et alustada Wing Tsuni`i treeningutega.

Sellel ajal oli WT instruktoriks Eestis Si-Hing Priit Mihkelson ning tema õpetajaks oli Saksamaal resideeruv Si-Fu Frank Paetzold. Kahjuks Saksamaalt tulev info oli küllaltki puudulik ning Priit otsis sellele lahendust. 2003. aasta suvel leidiski ta omale uue õpetaja, kelleks oli Si-Fu Linas Gudonavićius Leedust. Sama aasta sügisel alustasime õppimist Si-Fu Linas`e käe all ning samal ajal hakkasin Priitu abistama ka treeningute läbiviimisel.

Ise alustasin treeningute läbiviimist 2005 aasta kevadel.

2011 aasta kevadel alustasin paralleelsest Wing Tsuni õpingutega ka Brasiilia Jiu-Jitsu treeningutega. Brasiilia Jiu-Jitsus omandatud teadmised aitavad täiendada ja kohandada Wing Tsuni ka maasvõitluse jaoks.

 

Si-Hing Siim Nopri (abitreener)

Kontakt

Telefon
+372 562 377 13
E-Post
nopri [at] wingtsun.ee

Ajalugu

Wing Tsuniga olen tegelenud 2010. aasta kevadest saadik. WT juures võlus mind praktilisus, mis kõnetas ennekõike inseneri ja füüsikut minus. Kõik liigutused kasutavad minimaalselt jõudu ning rõhk on optimeerimisel, mitte maksimeerimisel. See tähendab lühema tee ja parema nurga leidmist vastandatuna mitmekordsete saltode ning hiigelmusklite punnitamisega. Ühtlasi meeldis mulle, et kuigi hea füüsiline vorm tuleb kasuks, siis pole ka kerge õllekõht ja täielik puujalgsus WT harrastamisel ületamatuks takistuseks.

Peale Sifu Armini, õppisin 4 kuu jooksul ka Sifu Haw Kuo käest, kes Leung Tingi otsese õpilasena läheneb asjale veidi teistmoodi. Temalt õpitu polegi tegelikult nii oluline, aga tahtsin lihtsalt sellise venna juurde sattumisega uhkustada. Varasemalt olen poisikesena väga lühidalt teinud Wado Ryu’d, kuid selle mõjud on ammu kadunud.