Võitluskunst nii kehale kui vaimule

Wing Tsuni printsiibid

Võitlusprintsiibid

1. Kui tee on vaba, liigu edasi. Kui vastane siseneb meie võitlusringi (liigub piisavalt lähedale, et meid rünnata), siis me liigume kohe tema suunas.

 

2. Kui kohtad teel takistust, siis kleepu sellega. Kui vastasel õnnestub blokkida või mingil muul viisil takistada meie käte ja jalgade liikumist, siis me ei tõmbu tagasi, vaid säilitame vajaliku surve vastase vertikaaltelje suunas ja hoiame temaga kontakti. Me ei anna talle võimalust ega ruumi oma rünnaku ettevalmistamiseks.

 

3. Anna suuremale jõule järele. Kui vastane avaldab suurt jõudu ja vastupanu meie kätele ja jalgadele, siis me ei hakka selle vastu vägisi võitlema vaid anname jõule järele ettenähtud viisil. Selline lähenemine võimaldab meil “laenata” vastase jõudu ja kasutada seda tema enese vastu.

 

4. Järgne vastasele. Tänu pidevalt avaldatavale survele vastase vertikaaltelje suunas voolavad meie käed-jalad automaatselt (sarnaselt veega) vastase kaitses olevatesse “aukudesse” ja hoiavad teda pidevalt tegevuses reflektoorselt tekitatud rünnakutega.

 

Jõuprintsiibid

1. Vabasta end oma jõust. Sa pead õppima lõdvestuma ja mitte sõltuma välisest jõust, et võita vastast, sest alati on keegi, kes on sinust tugevam ja sa kaotad, kui läheb jõusurumiseks.

 

2. Vabasta end vastase jõust. Sa pead õppima vastase jõule järele andma ettenähtud viisil, selle asemel, et sellele vastu võidelda.

 

3. Kasuta vastase jõudu tema enda vastu. Sa pead õppima kuidas saada vastase jõudu, eesmärgiga seda tema enda vastu kasutada.

 

4. Lisa oma jõud vastase jõule. Sa pead õppima kasutama enda jõudu nii, et see oleks vastase jõu peegeldus millele on veel lisatud enda jõud.