Võitluskunst nii kehale kui vaimule

Muutused Tallinna Wing Tsuni treeningutes

2000 aastast alates oleme juhtinud ja arendanud Wing Tsuni treeningute läbiviimist Eestis. Veel hiljuti kuulusime järgmistesse WT-ga seotud organisatsioonidesse: IWTA (Rahvusvaheline Wing Tsun Assotsiatsioon), EEWTO (Ida-Euroopa Wing Tsuni Organisatsioon) ja BWTA (Baltimaade Wing Tsuni Assotsiatsioon). Peale pikaajalist  kaalumist oleme jõudnud järeldusele, et organisatsioonide treeningute metoodika ja küsitavad tasud ei kattu meie poolse ettekujutusega treeningute läbiviimisest ning otsustasime nendest organisatsioonidest välja astuda.

Muutused õppemetoodikas

Keskendume rohkem printsiibi ja situatsiooni põhisele treeningule ning pühendame rohkem aega probleemsete tehnikate selgeks saamisele. Kui siiani on õpetatud printsiipe läbi rohkete tehnikate, siis meie eesmärk on õpetada läbi printsiipide vajalikud tehnikad ning anda õpilasele rohkem vabadust oma tehnikate pagasi omandamisel. Eesmärk on, et õpilane suudaks juba algusest peale võimalikult täpselt ja Wing Tsuni printsiipide kohaselt oma tehnikaid sooritada.

Muutused eksamite sooritamisel ning tasemete jagamisel

Tasemeid ei omistata enam suurtel seminaridel toimuvatel eksamitel vaid hakatakse andma vastavalt oskustele ning trennis osalemisele. Iga kolme kuu järel toimuvad spetsiaalsed treeningud, kus vaadatakse õpilaste areng üle, hästi arenenud õpilasi premeeritakse uue tasemega.

——

Kui soovid põhjustest täpsemalt teada, siis kliki siia.